×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Dzień Kobiet 2015

10 marca we wtorek obchodziliśmy w Przedszkolu Publicznym w Żywocicach Dzień Kobiet. Jest to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych.  W tym dniu zaprosiliśmy także  mamy na zajęcie otwarte.

Zajęcia otwarte to forma zajęć umożliwiająca rodzicom obserwowanie swojego dziecka w czasie zabaw i zajęć w grupie rówieśniczej. Rodzice mają możliwość zapoznania się z osiągnięciami swojej pociechy oraz jej zachowaniem w czasie zajęć dydaktycznych. Mogą porównywać stopień rozwoju swojego dziecka z jego rówieśnikami. Zajęcia takie umożliwiają również zapoznanie się ze sposobem pracy nauczyciela danej grupy. W grupie ,,Muchomorki‘’ mamy wspólnie z dziećmi ćwiczyły metodą Weroniki Sherborne.

Metoda wg. Weroniki Sherborne jest metodą niewerbalną, poprawia ona komunikację dziecka z otoczeniem, uaktywniając „język ciała i ruchu”. Ćwiczenia wskazane przez Weronikę Sherborne można stosować z dzieckiem w każdym przedziale wiekowym. Wykorzystanie tej metody zależy jedynie od inicjatywy i zapotrzebowania. W grupie ,,Słoneczek‘’ odbyło się zajęcie dotyczące poznania kolejnego miasta w Polsce - Krakowa. ,,Krakus zwycięża smoka’’  - dzieci na zajęciu słuchały legendy E. Szelburg - Zarembiny,  zapoznały się z herbem Krakowa i niektórymi jego zabytkami na podstawie ilustracji. Zajęcie  przybliżyło dzieciom miasto Kraków, rozwijało umiejętności komunikatywnego wypowiadania się  i wzbogaciło  słownik. Dzieci przedstawiły krótki występ artystyczny – śpiewały piosenki, recytowały wiersze, zatańczyły taniec  Krakowiak. Wspólnie z mamą dzieci zatańczyły  Trojaka . Na koniec były życzenia, upominki i słodki poczęstunek - w przedszkolnych salach panował ciepły, pogodny i wesoły nastrój.

Foto galeria:
Dzień Kobiet 2015 - galeria

Przedszkole Publiczne w Żywocicach
47-300 Żywocice | ul. Średnia 19 | tel. 77 466-13-18
Statystyka odwiedzin: Dziś: 131, W tym miesiącu: 5547, Wszystkich: 205785
Polecane
  • facebook-banner.jpeg