×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego ,,Giprol"

 Dnia 24.06.2015 r. dzieci pojechały na wycieczkę autokarową do Gospodarstwa Agroturystycznego ,,Giprol" w Staniszczach Małych.

W wyjeździe brały udział wszystkie przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Żywocicach.

    Tego dnia czekało na dzieci mnóstwo atrakcji i ciekawych zajęć edukacyjnych, które miały im przybliżyć pracę na gospodarstwie oraz ukazać uroki życia i pracy na wsi. Pierwsza atrakcja, która czekała na dzieci nosiła tytuł ,,Od ziarenka do chleba’’. Były to zajęcia w drewnianym domku z pokazem etapów powstania ciastek i pieczywa dawnymi metodami (cep, żarno).  Przedszkolaki dowiedziały się  jak dawniej pracowano na roli. Następnie dzieci odpowiednio ubrane zabrały się do zarobienia ciasta na pyszne ciasteczka, które później zostały upieczone i rozdane do domu. Ale przyszedł też czas na bardziej artystyczne zadanie - na zajęciach ,, Malarz przyrody ’’ malowali tekturowe kwiatki, które mogli zabrać do domu dla swoich tatusiów. Wykorzystali do tego ekologiczne farby. Następnie dzieci brały udział w lekcji ,, Pożyteczna pszczoła ’’. Były to zajęcia w pokazowej pasiece, które prowadziła pani ubrana w strój pszczelarza. Opowiadała  również o znaczeniu pszczelarstwa i pszczół w przyrodzie. Dzieci mogły także posmakować miodu z pasieki, który wszystkim smakował.

      Kolejnym punktem naszej wyprawy było ,, Skąd się bierze mleko? i dojenie krowy. Ze względu na bezpieczeństwo była to sztuczna krowa. Pani opowiedziała dzieciom o pozyskaniu mleka, o karmieniu krów i oczywiście o dojeniu. Każdy miał możliwość spróbowania wykonania tej czynności.

  Pod koniec tego niezwykle emocjonującego pobytu na ,,farmie" dzieci jeździły na rowerach czterokołowych, bawiły się na placu zabaw, oglądały stare maszyny rolnicze, karmiły miniaturowe kozy, biegały w tajemniczym labiryncie  oraz delektowały się pysznymi kiełbaskami.   Wycieczka przebiegła z elementami edukacji ekologicznej i zdrowotnej.

Smutno było nam opuszczać niezwykłe miejsce jakim jest Gospodarstwo ,,Giprol", mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś je odwiedzimy. Do przedszkola wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i pełni wrażeń.

Foto galeria:
Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego ,,Giprol" - galeria

Przedszkole Publiczne w Żywocicach
47-300 Żywocice | ul. Średnia 19 | tel. 77 466-13-18
Statystyka odwiedzin: Dziś: 200, W tym miesiącu: 5616, Wszystkich: 205854
Polecane
  • facebook-banner.jpeg