×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

2018.11.09 Święto Niepodległości u „Motylków” w Żużeli

Dzień Niepodległości - 11 listopada to najważniejsze polskie święto narodowe, w tym roku szczególnie wyjątkowe gdyż upamiętniające 100 rocznicę odzyskania przez Naród Polski niepodległości. Ten szczególny dzień, skłania do refleksji na temat patriotyzmu nawet najmłodsze pokolenie. Święto Niepodległości to lekcja patriotyzmu nie tylko dla dorosłych, ale także dla tych najmłodszych członków naszego społeczeństwa, czyli przedszkolaków. W naszym przedszkolu również uczczono 100 rocznicę odzyskania niepodległości w szczególny sposób. Przedszkolaki z wielkim zapałem wykonywały prace plastyczne tematycznie związane z 11 listopada, z których powstała przepiękna wystawa.
Dzień 9 listopada był w naszej grupie dniem biało czerwonym, co było szczególnie widoczne w ubiorze dzieci, a także dekoracji sali przedszkolnej. W tym dniu nasze przedszkolaki brały udział w akcji „Rekord dla Niepodległej”, w ramach której o godzinie 11.11 uroczyście odśpiewały 4-zwrotkowy hymn narodowy, po czym przeszły ulicami wioski machając  biało – czerwonymi flagami.
Finałem świętowania w naszej grupie tej szczególnej rocznicy było zaproszenie dzieci do wzięcia udziału w quizie patriotycznym, który podsumował wiadomości dzieci na temat własnego przedszkola, miejscowości i kraju.

2018.11.09 Święto Niepodległości u „Motylków” w Żużeli - galeria

Przedszkole Publiczne w Żywocicach
47-300 Żywocice | ul. Średnia 19 | tel. 77 466-13-18
Statystyka odwiedzin: Dziś: 183, W tym miesiącu: 4616, Wszystkich: 204854
Polecane
  • facebook-banner.jpeg