×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Dzień Dziecka 2016

1 czerwca 2016r Dzień Dziecka w naszym przedszkolu obchodziliśmy jak zwykle radośnie. Od rana panowała wesoła atmosfera. Do południa w salach odbyły się zabawy, konkursy i gry dla dzieci, a po obiedzie wszyscy wyszliśmy na plac zabaw, gdzie przeprowadzono konkurencje sportowe. Atrakcją imprezy był przyjazd strażaków wielkim czerwonym wozem strażackim  Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krapkowicach.  W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się nie tylko jak wygląda praca strażaka, ale, także opowiadali nam o niebezpiecznych sytuacjach  zagrażających  życiu i zdrowiu ludzi oraz w jaki sposób należy się zachować, by zapobiec tym zdarzeniom. 
Dzieci przypomniały sobie numery alarmowe , pod jakie mogą dzwonić wzywając pomoc straży pożarnej. Była też okazja zobaczenia jak wygląda wóz strażacki, sprzęt gaśniczy oraz strój strażaka do codziennej pracy. Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły zaproszonym gościom upominki. To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci.
Serdecznie dziękujemy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krapkowicach za pomoc w zorganizowaniu tego wyjątkowego spotkania i obecnym strażakom za zaangażowanie i przeprowadzenie prelekcji dotyczącej bezpieczeństwa przeciwpożarowego.
Atmosfera zabawy, dobry humor i wspaniała pogoda sprawiły, że dzień należał do wyjątkowych i bardzo udanych. Dzieci z  uśmiechniętymi buziami i śpiewem na ustach wracały  do domu.

Foto galeria:
Dzień Dziecka 2016 - galeria

Przedszkole Publiczne w Żywocicach
47-300 Żywocice | ul. Średnia 19 | tel. 77 466-13-18
Statystyka odwiedzin: Dziś: 131, W tym miesiącu: 1690, Wszystkich: 175589
Polecane
  • facebook-banner.jpeg